IAOM

IAOM (International Academy of Orthopedic Medicine) jest organizacją zajmującą się szkoleniem lekarzy i fizjoterapeutów w dziedzinie Medycyny Ortopedycznej oraz Terapii Manualnej. Powstała ona w roku 1978 z inicjatywy doktora Jamesa Cyriaxa, który w latach powojennych stworzył podwaliny współczesnej diagnostyki i terapii dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych. Jego postać jest znana na całym świecie specjalistom z dziedzin ortopedii i terapii manualnej.

.

IAOM przez lata rozwinęła myśl Cyriaxa uzupełniając ją najnowszymi wynikami badań medycznych. W ten sposób powstał system diagnostyki i terapii, rozpoznawany zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Zasłynął on ze swej precyzji w rozpoznawaniu patologii pacjenta, co jest podstawą odpowiedniego leczenia. W swym programie nauczania IAOM zawiera również całą gamę, niezwykle skutecznych technik stosowanych przy wszelkiego rodzaju dysfunkcjach mięśniowo-szkieletowych.

.

Od kilku lat założyciele Fizjokliniki są organizatorami szkoleń IAOM. Mając możliwość gruntownego zapoznania się z metodą i bezpośredniej współpracy z jej twórcami nasza klinika, jako pierwsza placówka w Polsce, stosuje w praktyce wypracowane przez nich standardy. Wysoki poziom szkoleń Medycyny Ortopedycznej i Terapii Manualnej prowadzonych przez wykwalifikowanych wykładowców IAOM, daje pracownikom Fizjokliniki możliwość najskuteczniejszej oceny i leczenia Państwa dolegliwości.