bieganie_i_rozgrzewka_min

Bieganie – rozgrzewka

Prawidłowa rozgrzewka jest jednym z głównych, potwierdzonych naukowo sposobów zapobiegania kontuzjom. Stanowi naturalne przygotowanie do wysiłku głównie poprzez zwiększenie przepływu krwi w obrębie mięśni, stawów...

Więcej

rozciaganie_m

Rozciąganie


Wiedza na temat treningu i kontuzji występujących u biegaczy wydaje się być bardzo rozległa. Mimo tego, im więcej zagłębiamy się w tą tematykę, tym bardziej niejasne wydają się pewne problemy.

Więcej

trening_dla_poczatkujacych_m

Trening biegowy dla początkujących

Bieganie to aktywność, która wciąż zyskuje na popularności. Coraz więcej osób przekonuje się jak dużo korzyści daje regularne uprawianie tego sportu. Niepokojąca jest jednak rosnąca liczba kontuzji wśród biegaczy...

Więcej

kontrola_tetna_m

Kontrola tętna w treningu biegacza

Rozpoczęcie regularnych treningów biegowych to dla niektórych niebagatelne wyzwanie. Szczególną trudność mają osoby, które nigdy wcześniej nie uprawiały sportu.

Więcej

technika_biegu_kontuzje_m

Technika biegu a kontuzje biegacza

Bieganie to jedna z najbardziej naturalnych aktywności człowieka, która niegdyś stanowiła codzienny element życia. Dzięki swojej prostocie, naturalności ruchu, a także braku dodatkowych przyrządów zyskuje na coraz większej popularności.

Więcej

kontuzje_biegaczy_m

Najczęstsze kontuzje biegaczy

Uszkodzenia narządu ruchu u biegaczy są tematem coraz częściej podejmowanym przez różnorodne artykuły, portale czy czasopisma. Wynika to z faktu wysokiej kontuzjogenności w tym sporcie, która w niektórych badaniach sięga aż 70%.

Więcej

zlamania_zmeczeniowe_m

Złamania zmęczeniowe u biegaczy

Złamanie kości kojarzy nam się z nagłym urazem, ogromnym bólem i niemożnością chodzenia. Nie zawsze jednak do takiej sytuacji doprowadza pojedynczy duży uraz.

Więcej

kontuzje_sprinterow_m

Kontuzje u sprinterów

W poprzednich artykułach skupiliśmy się na kontuzjach u biegaczy długodystansowych. Nie można jednak zapominać o krótkodystansowcach, u których problem uszkodzeń narządu ruchu jest równie często spotykany.

Więcej