Nordic walking

HISTORIA – WPROWADZENIE

Nordic Walking powstał w latach 20 XX wieku w Finlandii. Pomysł wyniknął z potrzeby realizacji treningu przez narciarzy biegowych w okresach bezśnieżnych. Wydłużyło to znacznie czas.

Więcej

nordic_2

DOBÓR OBCIĄŻEŃ TRENINGOWYCH

Aktywność fizyczna w formie Nordic Walking jest wysiłkiem, który odbywa się w warunkach tlenowych, kształtującym wytrzymałość. Ta ostatnia jest cechą opisywaną jako zdolność organizmu do wykonywania długotrwałego wysiłku.

Więcej

Nordic walking

TECHNIKA MARSZU

Pierwszym i zarazem najważniejszym elementem techniki marszu jest naprzemianstronna praca ramion i nóg. Opisywany ruch jest przez nas wykorzystywany w codziennej aktywności w sposób nieuświadomiony.

Więcej

 Nordic walking

KORZYŚCI ZDROWOTNE

Korzyści z regularnie podejmowanej aktywności fizycznej są ogromne. Zmieniają one parametry fizjologiczne funkcjonowania organizmu, takie jak np. częstotliwość skurczów serca czy regulacja ciśnienia krwi.

Więcej

 Nordic walking

NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANE BŁĘDY

Błędy, które towarzyszą początkującym w pierwszej fazie nauczania nowego ruchu są powszechne. Najważniejszym jest zatem wychwycić je jak najwcześniej, aby nie doprowadzić do ich utrwalenia jako nawyku ruchowego.

Więcej