Bolesne uciekanie kolana

Bolesne uciekanie kolana

Postprzez Marika 24 paź 2013, o 13:52

Dzień dobry,
2 lata temu na wycieczce w lesie stopa wpadła mi w dziurę i wyprostowało mi się nagle kolano. Po tym nie mogłam już samodzielnie dojść do domu. Pomagali mi znajomi. Kolano spuchło. Byłam na ostrym dyżurze, gdzie zrobili mi zdjęcie RTG, ale nic nie znaleźli. Lekarz kazał mi chodzić o kulach przez 2 tygodnie i brać leki. Po tym czasie wszystko wróciło stopniowo do normy. Z czasem jednak pojawiły się inne kłopoty. Stopniowo coraz częściej zaczęłam odczuwać jakby kolano nie było moje. Tzn. jakbym nie miała do końca nad nim władzy. Początkowo było to bezbolesne. Jak stanęłam na coś nierównego to uciekało mi na chwilę. Trwało to ułamek sekundy, ale było nieprzyjemne. Teraz jednak te przypadki zdarzają się coraz częściej i dodatkowo pojawia się nieprzyjemny ból. Boję się chodzić po nierównych nawierzchniach, zaczynam unikać stawania na tą stronę. Byłam już z tym u 2 ortopedów, ale zbadali kolano i powiedzieli, że jest w porządku. Według nich to powinnam ćwiczyć mięśnie uda i to rozwiąże sprawę. Zaczęłam to robić na siłowni według wskazań instruktora, ale nie widzę specjalnego efektu. Może trochę rzadziej pojawiają się ucieczki ale to nie jest to czego się spodziewam... Co to może być? Czy mam dalej ćwiczyć czy może iść na jakieś inne badania?

Dziękuję,
Marika

Powrót do Kolano