Ból pośladków

Ból pośladków

Postprzez Tomasz71 27 lip 2015, o 05:43

Dzień dobry
Mam siedzącą pracę, siedzę po 12 godzin dziennie. Od pół roku doskwiera mi ból pośladków podczas siedzenia, czasami bardzo uciążliwy. Zaczęło się od prawego pośladka oraz wewnętrznej części uda. Teraz ból powoli przechodzi również na lewy pośladek lecz nie promieniuje do lewego uda. Rezonans magnetyczny nie wykazał wad odcinka lędźwiowego, choć czasami też trochę boli, szczególnie gdy wygnę się do przodu. Podejrzewany był mięsień gruszkowaty lecz zabiegi fizjoterapii nie przynoszą efektów. Dodam że siedzenie w domu na krześle lub fotelu jest do zniesienia i ból jest mniejszy . Najgorsze są fotele samochodowe. Nie mam problemu z chodzeniem po schodach, schylaniem się itp. Czy mogą mi Państwo pomóc?
Tomasz Ciemiński
Tomasz71

Re: Ból pośladków

Postprzez Maciej Brożyński 27 lip 2015, o 09:48

Dzień dobry,
Jeśli rezonans L-S jest ujemny to możemy podejrzewać, że problem jest na poziomie miednicy.
Z poziomu miednicy podczas siedzenia dolegliwości mogą pochodzić centralnie z połączenia krzyżowo-guzicznego lub jednostronnie z kaletki kulszowej, nerwu kulszowego, stawu krzyżowo-biodrowego.
Jeśli ból jest bardziej w pośladku to stawy krzyżowo-biodrowe są bardzo prawdopodobne. Niemniej jednak nie pasuje mi tutaj ból wewnętrznej strony uda. Miejscowe bóle w okolicy pośladków są raczej bardziej charakterystyczne ewentualnie z promieniowaniem wzdłuż nerwu kulszowego.
Ból promieniujący wzdłuż uda natomiast mógł by pasować do zaburzeń spojenia łonowego...
Ale mam niestety za mało informacji. Łatwiej było by Pana przebadać.
Natomiast jeśli zamieści Pan rysunek z zaznaczoną dokładnie okolicą bólową to była by to niezła wskazówka do dalszej dyskusji.

Pozdrawiam,
Maciej Brożyński
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Maciej Brożyński

Powrót do Inne