Ból po jeździe na snowboardzie

Ból po jeździe na snowboardzie

Postprzez De-Ha8 15 lis 2013, o 08:51

Dzień dobry,
Mam kłopot po jeździe na desce - boli mnie noga w okolicach kostki (prawa). Zjeżdżam w pozycji prawa z przodu. Niedawno kupiłem nowe buty i stawiam, że są dobrze dobrane. Sprawdzałem wiązania - są ok. Skarpety mam cienkie więc też nie powinny dawać problemów. Słyszałem, że można stosować wkładkę podnoszącą stopę do góry i usztywniającą palce. Czy to ma sens?

Pozdrawiam,
De-Ha8

Re: Ból po jeździe na snowboardzie

Postprzez K.J. Fizjoklinika 15 lis 2013, o 22:21

Witam,
przy której kostce pojawia się ból? po wewnętrznej, czy zewnętrznej stronie stopy? Jak określiłby Pan ten ból? Jak długo utrzymuje się on po jeździe? Z tego co Pan napisał, boli właśnie po, a nie w trakcie.
Ponieważ nie jeżdżę osobiście na snowboardzie nie bardzo rozumiem, czemu miałaby służyć taka wkładka? Lepszej stabilizacji?
Pozdrawiam
K.J. Fizjoklinika

Postprzez De-Ha8 18 lis 2013, o 22:14

Boli wewnętrzna kostka i ból przechodzi w kierunku tej drugiej. W czasie jazdy nie czuję bólu. Tak jak już napisałem pojawia się po zdjęciu butów. Wtedy nawet przy chodzeniu mam kłopot. Ale to przechodzi po jakiejś godzinie. Ból jest do wytrzymania generalnie, ale nie wiem czy noga się do tego przyzwyczai, czy też może będzie jeszcze gorzej?
O wkładce to słyszałem od kolegów, ale nie wiem skąd oni o tym wiedzą. No i chyba ma ona służyć zmniejszeniu bólu. (?)

Pozdrawiam
De-Ha8

Postprzez K.J. Fizjoklinika 19 lis 2013, o 17:12

Ból pojawia się tylko przy okazji snowboardu? Przy innej aktywności rozumiem, że nie ma problemu? Czy w przypadku gdy używał Pan starych butów, problem też istniał? Ile sezonów jeździ Pan w tych butach? I od ilu sezonów w ogóle Pan jeździ?
Pana problem nie jest oczywisty i należałoby zbadać stopę, żeby powiedzieć, co jest przyczyną Pańskich dolegliwości. Tym trudniej stwierdzić, czy problem będzie narastał, czy też stopa w końcu się przyzwyczai.
Co do wkładek nie mam zdania. Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałaby ona zmniejszyć ból. Jeśli jazda na desce wymagałaby dużego wyprostu stopy, to wtedy wkładka pod piętę, zmniejszałaby zakres ruchu i mogłaby wpłynąć na dolegliwości. W Pana przypadku musiałabym zobaczyć pozycję zjazdową, stopę oraz zakres jej ruchów, żeby wypowiedzieć się w tym temacie.

Pozdrawiam
K.J. Fizjoklinika

Powrót do NARTY, SNOWBOARD