Shoulder Electrical Stimulation / TENS
Elektroterapia to grupa zabiegów fizykoterapeutycznych wykorzystująca biologiczne oddziaływanie prądu na organizm ludzki. Stosowana jest od lat w rehabilitacji oraz diagnostyce medycznej. Dzięki współczesnym możliwościom technicznym rozwinęła się bardzo w ostatnich dekadach tworząc możliwości precyzyjnego doboru rodzajów prądu oraz ich parametrów w celu uzyskania jak najlepszej reakcji leczonych struktur. Wykorzystanie elektroterapii w rehabilitacji i terapii bólu jest bardzo szerokie. Wystarczy wymienić: bóle ostre i przewlekłe, obrzęki, stany zapalne, zaburzenia krążenia, zaniki mięśniowe, dysfunkcje pęcherza i wiele innych.

Z wykorzystaniem prądu można zaaplikować lek na daną okolicę (preparat stosowany zgodnie ze wskazaniem medycznym). Polaryzacja elektrod wspomaga wnikanie jonów preparatu bezpośrednio w głąb tkanek, co jest niewątpliwą zaletą w szczególności jeśli leki nie mogą być przyjmowane doustnie.

Ponadto elektroterapia wykorzystywana jest w treningu sportowym jako dodatkowa mobilizacja mięśni do skurczu. Elektrostymulacja powoduje mobilizację do skurczu włókien/jednostek motorycznych w stopniu niemożliwym do uzyskania przy samodzielnym treningu. Dzięki temu bardzo lokalnie możemy uzyskać poprawę/maksymalizację funkcji wybranego mięśnia.

W ostatnich latach elektroterapia wzbudziła również zainteresowanie poprzez aplikację prądów TENS w przypadkach migren. Ta uciążliwa dolegliwość leczona jest na wiele sposobów lecz po dziś dzień nie opracowano skutecznych i jednocześnie przyjaznych zdrowiu pacjenta metod. Terapia prądami TENS jest nieinwazyjna, a jej działanie daje nadzieję wielu cierpiącym osobom.
Zachęcamy do skorzystania z szerokiej gamy zabiegów elektroterapii oferowanych w Fizjoklinice.