TERAPIA BAŃKAMI CHIŃSKIMI WARSZAWA

TYSIĄCLETNIE DOŚWIADCZENIA, NOWE ZASTOSOWANIA

Na leczenie bańkami zwróciliśmy baczniejszą uwagę po szkoleniach z prof. Aleksandrem Ogułowem. Lekarz ten cieszy się w Rosji zasłużoną sławą, w swoim ośrodku w Moskwie przyjmuje pacjentów z całego świata. Medycyna chińska tłumaczy, że „tam, gdzie mamy zastój, mamy chorobę”. W medycynie zachodniej mówimy raczej o poprawie krążenia i mocnym działaniu stymulującym. Terapię czy też masaż bańkami wykorzystujemy jako uzupełnienie terapii lub jako podstawowy sposób pracy z pacjentem.

METODA WIM HOFA WARSZAWA

ZIMNO I ODDECH, KTÓRE LECZĄ

Lata doświadczeń w pracy z pacjentami skłoniły nas do poszukiwań kolejnych technik stymulujących naturalne procesy fizjologiczne w celu uzyskania optymalnych efektów. Ta ścieżka zaprowadziła nas na szkolenia w z holenderskim „człowiekiem lodu”. Wim Hof pokazał światu, jak ekspozycja ciała na zimno może poprawić działanie układu odpornościowego. Jego wyczyny były badane przez wielu naukowców. Jego sposób stymulacji wraz z technikami oddechowymi jest częstym tematem rozmów z naszymi pacjentami.

MASAŻ BRZUCHA WARSZAWA

BRZUCH JEST TAK SAMO WAŻNY, JAK NASZ MÓZG

Stymulacja narządów jamy brzusznej wpływa na poprawę wielu procesów immunologicznych i hormonalnych. To nowa forma terapii, stale badana w celu weryfikacji jej skuteczności. Obserwując naszych pacjentów, dostrzegamy, jak wiele dobrego może ona zrobić dla ich zdrowia. Ten sposób terapii często wykorzystujemy w leczeniu lub wspomaganiu leczenia w różnych jednostkach chorobowych.

DIETA ROŚLINNA WARSZAWA

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE, LEPSZE LECZENIE I JAKOŚĆ ŻYCIA

Setki diet i tysiące sposobów odżywiania. Jak odnaleźć się w gąszczu zaleceń? Co jeść, żeby przyspieszyć leczenie i zachować dobre zdrowie? Odpowiedzi dostarcza instytut T. Colina Cambella, światowej sławy naukowca, który badania nawyków żywieniowych prowadzi od ponad 50 lat. Wyniki jego badań są w tej chwili najlepszymi wskazówkami co do wpływu diety na zachowanie dobrego zdrowia i procesy leczenia.

POST PRZERYWANY WARSZAWA

ZADBAJ O SWÓJ BRZUCH, POZIOM INSULINY I JAKOŚĆ ŻYCIA

Post przerywany (intermittent fasting) to sposób odżywiania oparty na zasadzie zachowywania odpowiednich przerw między posiłkami. Jest to metoda wspomagająca regulowanie układu hormonalnego. Wspomaganie terapii za pomocą postu i głodówki leczniczej stosujemy z naszymi pacjentami od dawna w takich zaburzeniach, jak choroby hormonalne, układowe i metaboliczne, ból, stany zapalne, a także w trakcie rekonwalescencji.

MASAŻ UDERZENIOWY WARSZAWA

ODPOWIEDNIA STYMULACJA FIZJOLOGICZNA KLUCZEM DO SUKCESU

Szkolenia z zakresu masażu uderzeniowego odbyliśmy wiele lat temu. Jest to forma terapii łącząca masaż z oklepywaniem i terapią bańkami. Jest to mocna metoda stymulacji, dlatego nie nadaje się na dla każdego. U pacjentów, którzy nie mają do niej przeciwskazań, potrafi przynieść ona spektakularne efekty. Dyskopatia, ból, wiele chorób z zakresu interny może być leczone za pomocą tej terapii.

KLAWITERAPIA WARSZAWA

PRZYWRÓĆ NATURALNY RYTM W ORGANIZMIE

Metoda klawiterapii jest odmianą rehabilitacji neurofizjologicznej polegającej na wzbudzaniu utraconego przewodnictwa nerwowego poprzez ucisk „chorego” miejsca specjalistycznym narzędziem zwanym „klawikiem” (łac. clavus), przypominającym z wyglądu gwóźdź. Terapia stymuluje naturalne procesy organizmu, przyspiesza leczenie wielu schorzeń i poprawia jakość życia.

FIZJOTERAPIA, OSTEOPATIA, TRENING, LECZENIE BÓLU - BLOG

Artykuły | Wskazówki | Porady | Video