Fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych. Polega na wykonywaniu zabiegów które mają na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie pacjentom ich zdolności ruchowych i funkcjonalnych.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Terapia jest bezbólowa i bezpieczna. Przeprowadzamy ją z zachowaniem prywatności i intymności. Odpowiemy na wszystkie twoje pytania tak abyś poczuła/ poczuł się zaopiekowana.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę? Jak przebiega pierwsza wizyta? To bardzo proste! Poniżej znajdziesz opis postępowania w kilku krokach:

KROK 1- Pytania przesiewowe

Odpowiedz sobie na poniższe pytania. Jeśli masz potrzebę zanotuj odpowiedzi, narysuj diagram dolegliwości. Pozwoli ci to z większą dokładnością porozmawiać z terapeutą.

  1. Od kiedy występują dolegliwości?
  2. Zastanów się jakie są to dolegliwości?
  3. Gdzie one występują?
  4. Jaka jest chronologia powstawania tych dolegliwości?
  5. Co nasila a co znosi objawy bólowe?
  6. Czy chorujesz na jakieś choroby?
  7. Czy w przeszłości miałeś podobne problemy?
  8. Z czym możesz wiązać powstanie dolegliwości?
  9. Czy stres może mieć wpływ na powstanie tych problemów?
  10. Czy jesteś pod opieką specjalisty?
  11. Czy bierzesz leki?
  12. Czy cierpisz na zaburzenia krzepnięcia krwi?
  13. Czy jesteś uczulony? Uczulony na leki?
  14. Czy jesteś ograniczony ruchowo i funkcjonalnie?
KROK 2 – dokumenty

Skompletuj historię leczenia, przypomnij sobie kolejność wydarzeń, a także przygotuj dokumentację medyczną, jeśli taką posiadasz. Przynieś ją na wizytę.

Jeśli masz badania – zabierz je ze sobą. Nie są one jednak niezbędne. Z naszego doświadczenia wiemy, że opóźnianie wizyty (np. z powodu oczekiwania na badanie lub jego wynik) przynosi wiele szkód i wydłuża czas terapii. W razie konieczności zostaniesz pokierowana/ny gdzie i do kogo masz się udać, aby takie badania wykonać.

KROK 3 – zapisanie się na wizytę

Możesz to zrobić telefonicznie 533 606 606, 533 696 696 lub umów wizytę.

KROK 4. WIZYTA

Pierwsza wizyta ma na celu przeprowadzenie następujących czynności:

  1. Zapoznanie się z przebiegiem i dokumentacją dotychczasowego leczenia.
  2. Przeprowadzenie wywiadu.
  3. Badanie fizykalne i manualne. Przeprowadzenie diagnozy biomechanicznej pacjenta. Często musimy rozebrać pacjenta do bielizny. Jeśli jest to niemożliwe miej na sobie luźne ubranie. Terapia może być przeprowadzana w luźnym ubraniu lub bez zależnie od tego jakie techniki manualne lub treningowe zastosujemy.
  4. Rozmowa oraz badanie pozwalają wspólnie z pacjentem nakreślić cel oraz priorytety terapii, a także ustalić jej przebieg. Jeśli jest to możliwe wykonujemy od razu terapię.

Wizyta trwa 30-40 minut, zależnie od specjalisty, którego wybierzesz.

BLOG