TRENING WARSZAWA

ZLIKWIDUJ BÓL, BĄDŹ SILNY I SPRAWNY

Podstawowym prawem fizjologii jest adaptacja. To właśnie ona pozwala nam osiągać lepsze wyniki, zwiększać sprawność i siłę, a więc poprawiać nasz ogólny stan zdrowia. Od zawsze interesujemy się treningiem i jego wykorzystaniem w fizjoterapii. Trening potrafi być błogosławieństwem i drogą powrotu do zdrowia dla wielu pacjentów z bólem ostrym i przewlekłym, a także dla pacjentów. Stworzyliśmy wiele autorskich programów treningowych, które pozwalają nam w skuteczny sposób walczyć z bólem, deficytami neurologicznymi czy z też brakiem funkcjonalności.

STRETCHING WARSZAWA

ROZCIĄGNIJ OBOLAŁE MIĘŚNIE, POPRAW POSTAWĘ

Rozciągania jako metody treningowej nie potrzeba chyba nikomu przedstawiać. Rozciąganie zmniejsza ryzyko kontuzji, zwiększa zakres ruchu, a nawet wpływa na poprawę odporności. O rozciąganiu wiemy wiele, na bieżąco śledzimy dostępne publikacje naukowe. Wiedzę wykorzystujemy w walce z bólem, w celu przedłużenia efektów uelastycznienia tkanki i ograniczania objawów patologicznych.

TRENING OBWODOWY WARSZAWA

ZADBAJ O CAŁE CIAŁO, NIE DAJ SIĘ BEZRUCHOWI

Trening obwodowy jest mieszanką ćwiczeń wytrzymałościowych i siłowych. Ze względu na jego szeroki zakres oddziaływania często sięgamy po niego w pracy z pacjentami Wielu pacjentów potrzebuje stymulacji układu oddechowego, neurologicznego i mięśniowego. Trening obwodowy im to zapewnia. Modelując trening obwodowy, zapewniamy jego dostosowanie do każdego poziomu umiejętności.

TRENING PROPRIORECEPCJI WARSZAWA

POPRAW CZUCIE SWOJEGO CIAŁA, WRÓĆ SZYBCIEJ DO SPRAWNOŚCI PO KONTUZJI

Propriorecepcja jest terminem określającym czucie głębokie. Jest to zmysł odpowiedzialny za świadomość położenia naszego ciała w przestrzeni. Układ propriocepcji odbiera bodźce związane z uciskiem, rozciąganiem i ruchem części ciała. W wielu jednostkach chorobowych dochodzi do zaburzeń tego systemu – dotyczy to zwłaszcza uszkodzeń neurologicznych i kontuzji. Wyćwiczenie na nowo mechanizmów pozwalających ciału odnajdywać się w przestrzeni pozwala wrócić do pełnej sprawności i zabezpieczyć się przed ponownymi urazami.

TRENING SIŁOWY WARSZAWA

SIŁA TO PODSTAWA

Siła to podstawa. Ludzie silni to ludzie sprawni w życiu i sporcie. Siła stymuluje organizm. Jej wysoki poziom zmniejsza wydatek energetyczny i zabezpiecza przed urazami. Od kilku lat stosujemy autorski program treningu siłowego w rehabilitacji na bazie wiedzy i doświadczeń lekarzy, trenerów i fizjoterapeutów ze Stanów Zjednoczonych i Anglii. Częstym problemem pacjentów jest to, że ćwiczą nie to, co potrzeba, marnując czas i pieniądze. Rozwiązujemy ten problem – nasze treningi są konkretne i skuteczne.

TRENING FUNKCJONALNY WARSZAWA

BĄDŹ SPRAWNY JAK LAMPART

Ciało człowieka jest systemem, w którym wszystkie elementy są ze sobą połączone. To, jak sprawnie działa nasze ciało, jest uzależnione od wielu czynników. W tej układance bardzo ważna jest funkcjonalność, czyli wykonywanie określonych ruchów w sposób jak najbardziej prawidłowy i energooszczędny. Stąd potrzeba ćwiczenia sprawności – czynnika, który poprawia komfort życia i zabezpiecza przed ponownymi urazami.

TRENING „CORE” WARSZAWA

STABILNY KRĘGOSŁUP, STABILNY TUŁÓW

Z doświadczeń pacjentów wiemy, jak ważne jest wzmocnienie tułowia poprzez specyficzny trening „core”. Dyskopatia, osłabienie mięśni brzucha, słabe plecy, niestabilność kręgosłupa – to tylko niektóre czynniki, które osłabiają tułów, a co za tym idzie – całe ciało. Kręgosłup jest osią naszego ciała. Zdrowy kręgosłup pozwala znosić obciążenia bez narażania się na urazy. Wielu pacjentów trafiło nas po latach walki z bólem. Nierzadko okazywało się, że ich problemem nie był uszkodzony dysk czy zmiany zwyrodnieniowe, a osłabienie tułowia. Stąd potrzeba ćwiczeń „core” w wielu jednostkach chorobowych.

TRENING PERSONALNY WARSZAWA

PRACA INDYWIDUALNA TO PODSTAWA

Lata pracy z pacjentami to lata doświadczeń. Wypróbowaliśmy rozmaite konfiguracje – terapie grupowe, terapię jeden terapeuta–dwóch pacjentów – i dziś z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że trening personalny jest najbardziej efektywną formą terapii. Ciągły kontakt z pacjentem przekłada się na opiekę dosłownie w każdej minucie. W naszej klinice oferujemy ten rodzaj treningu.

TRENING „ZDROWY KRĘGOSŁUP” WARSZAWA

ZDROWE PLECY TO PEŁNA SPRAWNOŚĆ

Specjalizujemy się w leczeniu chorób kręgosłupa. Uzupełnieniem wielu terapii, które stosujemy w klinice, jest trening kręgosłupa. Na bazie zgromadzonej wiedzy i wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy unikatowy program, oparty na procedurach treningu stosowanych w najlepszych światowych ośrodkach zajmujących się zajmujących się leczeniem i treningiem bóli kręgosłupa.

FIZJOTERAPIA, OSTEOPATIA, TRENING, LECZENIE BÓLU - BLOG

Artykuły | Wskazówki | Porady | Video