Kompetencje zawodowe:

Doświadczenie zawodowe

Mgr Agata Skoworodko –  jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną od 12 lat. Wcześniej zdobywałam swoje doświadczenia w fizjoterapii neurologicznej i ortopedycznej. Obecnie moja praktyka koncentruje się na fizjoterapii okołoporodowej i poporodowej, nietrzymania moczu, zaburzeń statyki. W centrum moich zainteresowań leży terapia dysfunkcji dna miednicy ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń bólowych (wulwodynii, dyspareunii). 

Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Na niektóre z nich jestem zapraszana w roli wykładowcy (konferencja PTUG 2022, Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Myśl Rehabilitacyjna prof. A. Seyfrieda” – 2018). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Biegle posługuję się językiem angielskim

Doświadczenie zawodowe

  • 2011 Keiser Permanente, Vallejo, USA,

  • 2009 AWF Wrocław.

Pierwsza wizyta – krok po kroku

Jak przygotować się na pierwszą wizytę? Jak przebiega pierwsza wizyta? To bardzo proste! Poniżej znajdziesz opis postępowania w kilku krokach

Po co i dlaczego warto wybrać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Powiedzmy, że jesteś po porodzie. Poród siłami natury z nacięciem krocza ale nie zbyt dużym – tak na 3 szwy. Dziecko zdrowe, raczej z tych mniejszych, nie żadna waga ciężka.

Pierwsza wizyta po porodzie. Dlaczego warto?

Do fizjoterapeuty uroginekologicznego warto przyjść nie tylko kiedy pojawia się problem. W krajach zachodnich taka wizyta po porodzie jest normą i korzysta z nich większość kobiet.

Fizjoterapia pooperacyjna

Proszę się oszczędzać, nie dźwigać i uważać na siebie. Spożywa Pani na początku posiłki lekkostrawne. W razie bólu proszę wziąć tabletkę. Takie zalecenia często dostają pacjenci podczas wyjścia ze szpitala…

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu da się poskromić. To wstydliwy, lecz bardzo rozpowszechniony problem. Dowiedz się jak można go zdusić go w zarodku, zanim odbierze Ci komfort życia.

Rozejście spojenia łonowego w czasie ciąży

Rozejście spojenia łonowego zazwyczaj pojawia się pod koniec ciąży ale nie jest obecne u każdej spodziewającej się dziecka kobiety. Spowodowane jest rozluźnieniem aparatu więzadłowego – czyli takich specjalnych tasiemek,

Ulga podczas miesiączki

Większość kobiet odczuwa dolegliwości związane z miesiączką. Zazwyczaj dokuczają im bóle podbrzusza, często także kregosłupa lędźwiowego czy przedniej części ud.

Bolesne stosunki po porodzie - co z tym sexem?

Minęło kilka tygodni, odkąd urodziłaś, czas połogu masz już za sobą, jesteś po wizycie kontrolnej u swojego ginekologa

Fizjoterapia urogienekologiczna czym jest i na co pomaga?

Fizjoterapia uroginekologiczna jest wciąż w miarę „nową” i ciągle rozwijającą się dziedziną fizjoterapii.

Rozmowa z Agatą Skoworodko - fizjoterapeutką uroginekologiczną.

Swoją pracę w Fizjoklinice rozpoczęłam 6 lat temu. I od początku czułam, że jestem w dobrym miejscu i otaczam się najlepszymi specjalistami.

BLOG